HAVUZ SUYU ŞARTLANDIRMA


     havuzhavuz2Yüzme havuzlarınızın dezenfeksiyonu ve temizliği amacı ile üretilen ürünlerimiz, sizlerin ve çocuklarınızın hijyenik ortamda yüzmelerini sağlar. Mevcut teknik uzman kadromuz, belirli periyodlarda havuzun gerekli testlerini ve analizlerini yapar, sizleri şartlandırma programları ile yönlendirir.


Bugüne kadar havuz şartlandırılmasında kurtarıcı olarak bilinen klor aslında sadece dezenfeksiyon için kullanılmalıdır.

Klasik su havuz suyu şartlandırma da AKM (Askıda Katı Madde) giderimi için çöktürücü kullanılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinde yoğun

AR- GE çalışmaları sonucunda üretilmiş sürekli temizleyici çöktürücünün yerini almıştır. Bu yeni teknoloji ile havuz sirkülasyon sistemi çalıştığı sürece askıda katı maddeler filtrasyon ile ortadan kaldırılmaktadır. Bu kimyasalın çalışmasında mantık küçük partikülleri suyun kaldırma kuvvetinden hafif yaparak taşıntıdan filtrelere göndermektir. Böylece berrak (cam gibi) bir havuz oluşmaktadır. Bu yenilik beraberinde dip süpürgesi ihtiyacı da çok çok azaltmıştır.

Sistemlerinizin ihtiyacına uygun olarak mühendislerimiz tarafından işletmeniz ziyaret edilecek ve gerekli olan su numuneleri alınarak analizleri yapılacak ve sonuçlar ilgili kişilere bildirilerek sisteme gerekli müdahalelerin yapılması sağlanacaktır. Böylece hazırladıkları reçetelerle havuzunuza özel, en ekonomik ve hijyen şartlandırma programı seçilmiş olur.

Özellikle kapalı havuzlarda tesisin şartlarına uygun olarak seçtiğimiz programlarda Türkiyenin en fazla kapalı havuz potansiyeline sahip bulunmaktayız. Bu manada seçtiğimiz şartlandırma programı  kapalı mekanlarda  klor kokusu,THM oluşumu göz ve deride tahrişi  ortadan kaldırmakta  kullanıcılara sağlıklı ortamlarda yüzme imkanı yaratmaktadır.

Firmamız ürünleri uluslararası sağlık ve çevre standartlarına uygun olarak üretilmekte olup kalite belgeleri ve sertifikalara sahiptir. Havuz suyu şartlandırma kimyasallarımız T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır

 

          DEZENFEKTANLAR

 

 

          1. NALCO PT-21:

 

Yavaş çözünen ve yaklaşık %56-57 aktif clor içeren granül halinde bir maddedir. Sürekli ve şok klorlama için kullanılır.
Ambalaj: 50kg.

 

 

          2. NALCO PT-22:

 

Yavaş çözünen ve yaklaşık %65-70 aktif clor içeren granül halinde bir maddedir. Stabilizatör içermediğinden içme sularının dezenfeksiyonu için uygundur.
Ambalaj: 50kg.

 

 

 

 

          YOSUN ÖNLEYİCİ, ÖLDÜRÜCÜ VE PARLATICILAR

          1. NALCO PT-24:

 

Hemen hemen nötral halde bulunan ve klor ihtiva etmeyen , sıvı halde bir maddedir. Algisid özelliğinden dolayı yosunlaşmayı önler ve oluşmuş yosunları öldürür.
Ambalaj: 25kg.

 

 

          2. NALCO PT-27:

 

Hemen hemen nötral halde bulunan ve klor ihtiva etmeyen , sıvı halde bir maddedir. Algisid özelliğinden dolayı yosunlaşmayı önler ve oluşmuş yosunları öldürür. Yüksek dozlarda kullanılsa dahi köpürme özelliği yoktur.
Ambalaj: 25kg.

 

 

          ÇÖKTÜRÜCÜ VE TOPAKLAYICILAR

         
         1. NALCO PT-30:

 

Suda kolloidal olarak bulunan maddeleri çöktüren ve filtre ederek ortamdan uzaklaştırılmalarını sağlayan sıvı halde bir maddedir.
Ambalaj: 25kg.

 

 

          2. NALCO PT-31:

 

Suda bulanıklığa sebep olan askıda katı maddelerin çöktürülmesini hızlandıran sıvı halde bir maddedir.
Ambalaj: 25kg.

 

 

          SÜREKLİ TEMİZLEYİCİ

          1. NALCO PT-32:

 

Havuz suyunda kullanım süresinde oluşan askıda katı maddeler, organik kaynaklı yağlar, inorganik kökenli silikatlar ve tuzlar bulanıklığa sebep olmaktadır. Bu kirliklerin filtreye götürülerek temizlenmesinde sıvı halde bir maddedir.
Ambalaj: 25kg.

 

 

          SERTLİK STABİLİZATÖRÜ VE PARLATICI

          1. NALCO PT-41:

 

Suda sertlikten dolayı oluşan matlığı ve kireçlenmeyi önleyerek suyun berraklaşmasını sağlayan sıvı halde bir maddedir.
Ambalaj: 25kg.

 

 

          PH DÜZENLEYİCİLER

         1. NALCO PT-10:

 

Havuz suyunun pH değerinin düşürülmesini sağlayan ve inorganik asitler içeren sıvı halde bir maddedir.
Ambalaj: 30kg.

 

 

          

 

          2. NALCO PT-12:

 

Havuz suyunun pH değerinin yükseltilmesini sağlayan, alkali bazlı sıvı halde bir maddedir.
Ambalaj: 25kg.

 

 

 

                                                                         

Havuz Bakım Hizmetleri

* Yüzme havuzlarının teknik ve kimyasal bakımları sağlığımız ve hijyenik olması açısından çok önemlidir. Havuz bakımında yapılan yanlış ve eksik işlemler yüzme havuzunuzun sağlıksız bir ortama dönüşmesine neden olur.

Büyük masraf ve emek verilerek kurulan yüzme havuzunuzun sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için, hassasiyetle bakımının doğru ve bilinçli yapılması gerekmektedir. Firmamız  bu bilinçle ,  havuz bakımında  deneyimli, sertifikalı, işini  iyi bilen çalışanlarımızla  sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Havuz Bakımında Sunduğumuz Hizmetler

 • Mevcut Tesisatın Kontrolünün Yapılması
 • Havuz Pompalarının kontrolünün Yapılması
 • Havuz Duvarlarının Fırçalanması
 • Havuza Dip Süpürgesi Yapılması
 • Filtrelere Ters Yıkama Yapılması
 • Skimmer yada Taşma Kanallarının Temizliğinin Yapılması
 • Havuz suyunun Katı Pisliklerden Temizlenmesi
 • Havuz güverte Temizliği Yapılması
 • Havuz suyunun Kimyasal Değerlerinin Ölçülmesi
 • Havuz suyunun Kimyasal Dozajının yapılması
 • Kimyasal ve Aksesuar Eksiklerinin Tespit edilmesi


Bu işlemler eksiksiz yapıldığında havuz bakım hizmeti tam olarak yapılmış sayılır. Havuzun çalışmasını aksatacak arızalar olduğu durumda teknik servisimiz ücretsiz keşif yaparak arızayı tespit eder, fiyatlandırır ve  size bildirir. Sizden gelecek onay ile arıza en kısa zamanda giderilir.

Haftanın belirlenen günlerinde bakım servisimiz havuzunuzdaki tüm kontrolleri eksiksiz yapılarak tamamlar. Havuzunuz yaz-kış kullanılabilir şekilde hazır tutulmaktadır.

Kış aylarında yaptığımız kışlık bakım reçetemizle  havuzunuzu yazlık sezon açılışında daha ekonomik olarak şartlandırabilmektesiniz.

Kimyasal Dahil Havuz Bakımı;

Haftanın belirlenen günlerinde yıllık olarak yüzme havuzunuzun bakımı yapılır. Havuzunuzun bakımında kullanılacak kimyasalların (T.C. Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı) tamamı tarafımızdan karşılanır.